Історія бібліотеки

Історія Глибоківської
сільської бібліотеки-філії
Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.
Довіряючи всі свої знання і досвід книгам, люди навчилися зберігати їх. Скарбницями книг називають бібліотеки. У перекладі з давньогрецької мови слово «бібліотека» означає приміщення, де зберігаються книги («бібліо» – книга, «тека» – сховище). Бібліотеки з'явилися з незапам’ятних часів.
Давні єгиптяни називали їх «аптеками для душі», тому, що книги робили людську душу благородною,  а розум сильним. В Україні перша бібліотека з'явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 р.
А ось в селі Глибокому, Татарбунарського району перші згадки про бібліотеку з’явилися ще в 1949 році, але на той час вона ще не була окремою структурною одиницею, а існувала при сільському клубі.
В березні 1953 році, коли бібліотека налічувала вже більше як 1000 книг,  бібліотека відокремилась від клубу. Першою завідувачкою бібліотеки стала Зінченко Феодосія Семенівна, яка згодом була відправлена на заочне спец навчання в Білгород-Дністровський технікум культпросвітпрацівників.
З початку 1954 року бібліотека працює з 12.00 години до 21.00, аби можна було скористатися бібліотекою кожному бажаючому.
Потім протягом 50-х рр.. змінилося багато працівників бібліотеки по тій чи іншій причині. Такі як Кікірешко В. А., Гажа Н. І., Власова Р. І., Кірік В. І.Шишкіна З. Ф., Шпура К. М., Стариш А. А.
В 60-х теж був великий потік бібліотекарів. Бібліотеку потроху почали поповнювати з обласного бібколектору. З вересня 1960-го року бібліотекарем стала Кузьменко Олена Савелівна, яка пропрацювала в бібліотеці майже 2 роки. За нею також по 2 роки пропрацювали в бібліотеці Гнібеда А. С, Щкрюба М. В., Белінська С. Д., Велева М. І. та Урсу М. І.
В 60-хрр.,  також змінюють графік роботи. Всі сільські бібліотеки працюють з 11.00 до 20.00 години з вихідним у вівторок.
В 50-60-х рр.. часто на час відпустки бібліотекаря бібліотекою керували завідуючі клубів, що погано позначалося на фонді бібліотеки. Книги за частую губилися та не поверталися до бібліотеки.
В 70-х рр.. в Глибоківській сільській бібліотеці пропрацювали три завідувачки це – Чебан Варвара Василівна з 1971-го року, Райлян Валентина Аристархівна з 1975-гл року та Гладка Олександра Тимофіївна з 1979-го року. На той час вже кожну нову завідувачку відправляли на підвищення кваліфікації, аби підвищити їх знання в бібліотечній справі.
80-ті роки теж не були стабільними в плані бібліотекарів.
В 1980 році проходить централізація бібліотек по всій країні. В склад Татарбунарської ЦБС ввійшла і наша бібліотека. Тоді ж організовується й каталог, який охвачує фонд з 1975 року. ЦБС очолює тоді Лісецька Валентина Петрівна.
Організовуються школи передового досвіду при центральній бібліотеці, де бібліотекарі всього району могли навчатися не від’їжджаючи далеко. Завідуючою Глибоківською сільською філією №9 стає Срипник Валентина Глібівна.
З 1989 року бібліотека перестає опалюватися.
В вересні 92-го року до бібліотеки приходить Гаркуша Лідія Ігорівна, яка пропрацювала в бібліотеці 5 років. В ті часи бібліотеки як і вся країна пережили тяжкі часи, коли надходжень до бібліотек зовсім не було, зарплатню затримували і навіть відправляли в відпустки за свій рахунок.
В 1997 році до бібліотеки приходить Райляну Тетяна Костянтинівна. Часті передачі бібліотеки негативно впливали на якість обслуговування читачів бібліотеки.
Аж в 2000-му до бібліотеки приходить Стасє Ніна Федорівна, що пропрацювала в бібліотеці 12 років, при якій покращилось і обслуговування користувачів і загальна робота бібліотеки.
В 2012 році до бібліотеки приходить вчитель англійської мови Гажа Алла Євгенівна, яка заснувала бібліотечний блог, з яким плідно продовжує працювати теперішня завідувачка бібліотеки Реіляну Жанна В’ячеславівна.
Наразі  в бібліотеці зібрано 6749 книг з різних питань, а також газети і журнали. Обслуговується 380 користувачів нашого села.
Зараз публічна бібліотека пропагує загальнолюдські цінності, зосереджуючи значну увагу на проблемах сім’ї, пошуках шляхів співробітництва з родинами, вдосконаленні виховних можливостей батьків. До такої співпраці мають бути готові як бібліотеки, так і інші соціальні інститути, і, звичайно ж, родини.
Сьогодні, відроджуючи традиції читання в сім’ї, завідуюча Глибоківською бібліотекою сподівається, що нове покоління читачів, коли стане батьками, буде спроможне самостійно залучати своїх дітей до читання. Поєднання зусиль бібліотекаря, батьків і дітей в організації спільного сімейного читання є конче необхідним. Саме батькам у такому читанні належить вирішальна роль. Це вони повинні пройти з дитиною довгий шлях саморозвитку і морального вдосконалення. А бібліотеки покликані задовольняти найрізноманітніші інформаційні потреби всіх категорій населення, мати відповідні ресурси для відродження і популяризації сімейного читання.  
Не менш важливою є робота з наймолодшими читачами. Працюючи щодня з дітьми, я переконана, що відсутність зв'язку з книгою у ранньому віці не можна компенсувати в майбутньому. Маленький читач тільки вступає в життя, у нього ще немає достатнього досвіду, і тому книга для нього - це невичерпне джерело знань. Саме книги, прочитані в дитинстві, часто запам'ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки. Ось чому наша бібліотека намагається організовувати якнайбільше заходів, що популяризують читання. Бібліотекар направляє дитину так, щоб та не розгубилася в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало звичним, і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям.
Найбільш активно за останні 5 років розвивається партнерство бібліотеки з місцевим закладом культури. Працівники Глибоківського будинку культури охоче йдуть на співпрацю з завідувачкою бібліотеки, і організовують спільні заходи, який відвідують всі охочі мешканці села та його гості.
Книгозбірня дбає і про розширення партнерських відносин у сфері освіти. Вчителі місцевої загальноосвітньої школи часто спільно з завідувачкою бібліотеки проводять години пам’яті, історичні уроки та ін.
Також з позаминулого року почали проводити спільні заходи з бібліотекарями  інших сіл. Так наприклад останній захід називався «Чай - напій здоров’я», куди були запрошені бібліотекарі з Борисівської, Баштанівської та Нерушайської бібліотек. Захід пройшов цікаво та весело. Бібліотекарі у невимушеній обстановці прийняли усіх бажаючих відвідати захід.
Книги у бібліотеці розміщені на стелажах. Кожна з них має своє місце. Всі багатства бібліотеки відкриті на книжкових поличках і виставках. Найкращим вашим порадником у виборі книг є бібліотекар. Він завжди допоможе знайти найцікавіші книги.
Завітайте до бібліотеки, і ми Вас здивуємо!


Комментариев нет:

Отправить комментарий