понедельник, 21 мая 2018 г.


«Чорнобильський  вітер по  душах  мете,
чорнобильський  пил  на  роки  осідає»
(година  пам’яті 26.04  )
26 КВІТНЯ 2018 РОКУ ВИПОВНИВСЯ 32 РІК ВІД ДНЯ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС. ЗА МІЖНАРОДНОЮ ШКАЛОЮ ЯДЕРНИХ ПОДІЙ ЧОРНОБИЛЬСЬКУ АВАРІЮ ВИЗНАЛИ НАЙБІЛЬШОЮ ЯДЕРНОЮ АВАРІЄЮ В СВІТІ, НАЙБІЛЬШОЮ ТЕХНОГЕННОЮ КАТАСТРОФОЮ ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ ЛЮДСТВА.



 26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.
Скільки українців поклали там своє здоров’я та життя! Скільки тих, хто назавжди залишив рідні домівки!
Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві…
Чорнобильська трагедія пройняла всі сфери життя – від академічної науки до побуту людського життя.
Але аварія в Чорнобилі – трагедія не тільки екологічна, вона показала неспроможність тодішнього уряду захистити свій народ, взяти на себе відповідальність за все, що сталося.
Колись звичайна географічна назва Чорнобиль набула багатогранного трагічного звучання…
З нагоди відзначення 32-ї річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС  Глибоківська сільська бібліотека провели годину пам’яті «Чорнобильський  вітер по  душах  мете,  чорнобильський  пил  на  роки  осідає»
 Присутніх зацікавила інформація, яку підготувала завідуюча бібліотекою Реіляну Жанна. Наприкінці хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто уже увійшов у вічність.        
 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий