воскресенье, 20 мая 2018 г.


«Чай – напій здоров’я»
Для всіх, хто любить чай та цікавиться історією його виникнення і розповсюдження, виробництвом різних сортів чаю, традиціями чаювання в різних країнах,  завідувачка Глибоківської сільської бібліотеки Реіляну Жанна підготувала захід до Всесвітнього дня чаю «Чай – напій здоров’я». Захід пройшов спільно з  працівниками Нерушайської, Борисівської та Баштанівської сільських бібліотек-філій, а також  працівниками Глибоківського будинку культури.

Захід відкрили дует «Доля» у складі Лідії Чеботару та Жанни Чебан, що виконували пісню  «Ах, чай».
Бібліотекар  розповіла  про  історію  виникнення  цього  особливого  напою,  створила  виставку  чаю,  що  складалася  з  24-х  видів  чаю  та  пригостила  всіх  гостей  заходу  запашним  чаєм.
Починаючи з 2004р., 15 грудня святкується «Міжнародний день чаю». Ідея «дня чаю» виникла під час Всесвітнього суспільного форуму (World Social Forum) в Індії. А мета цього свята – залучення уваги суспільства до проблем виробників чаю та популяризація цього дивного напою.
Чай – це найдавніший напій, що завоював мільйони сердець по всій земній кулі. Бібліотекар розповіла про різні сорти чаю, їх властивості, чайний посуд, як готують та п’ють чай в Японії, Китаї, Туреччині, Марокко, Індії, Єгипті, на Тибеті, в Південній Америці та інших країнах.
Чай полюбляють всюди. У багатьох країнах світу він є національним напоєм. Чорний або зелений, насипний або плитковий він тамує спрагу, знімає стомленість, зігріває в холод та охолоджує в спеку. А ще він зближує незнайомих людей та зміцнює дружні відносини.
Хто не чув про чайні церемонії, що стали немов священним ритуалом у Японії.
За давньою легендою, чай відкрили випадково. Китайський імператор Шен Нунг завжди піклувався про своє здоров’я і пив тільки чисту кип’ячену воду. Якось вітер зірвав купку листя з дикого чайного куща і жбурнув їх в казан з окропом. Скуштувавши напій, правитель Піднебесної був у захваті від його смаку. Так чай увійшов в історію людства.
Завідуюча  Борисівською  бібліотекою  Мітакі  З. О. зачитала  вірш  про  чай.
Завідуюча  Нерушайською  сільською бібліотекою  Белінська Т. презентувала  стенд  «Чайні  цікавинки!»  та  розповіла  декілька  гуморесок  про  цей  дивовижний  напій.
Завідуюча  Баштанівської  бібліотеки Буза О. розповіла  про  нетрадиційні  чаї,  що  використовуються  в  лікувальних  цілях, а також розповіла про те як робити чайні суміші, що допоможуть схуднути, покращити настрій, підвищити імунітет, вилікувати застуду. Чай – не просто напій. Його називають «аптекою в склянці». Як ліки, чай приймають в Індії та Греції, Туреччині та Італії. Тому здавна йому відводилось особливе місце серед продуктів споживання.
Завітайте до бібліотеки! Та знайдіть для себе те, що зацікавить саме Вас!









Комментариев нет:

Отправить комментарий